Usługi zakładu pogrzebowego we Wrocławiu

Profesjonalny zakład pogrzebowy zajmuje się przygotowaniem pogrzebu oraz organizacją wszystkich formalności z tym związanych.

Zakład pogrzebowy Witwicka

Warta polecenia jest firma Witwicka z Wrocławia, która zapewnia transport zwłok z wybranego miejsca bezpośrednio do zakładu. Kluczowe jest także przygotowanie ciała osoby zmarłej do ceremonii pochówku oraz uroczystości pogrzebowych. Zakład pogrzebowy Witwicka działa od 1973 roku i ma bardzo bogatą historię. Oferta firmy zawiera także wykonywanie wieńców, produkcję urn drewnianych oraz trumien, a także montaż i sprzedaż nagrobków. Tak wszechstronna działalność sprawia, że koszty pogrzebu mogą być znacznie obniżone.

Rodzina zmarłego również czuje się komfortowo, ponieważ wszystkie sprawy można tak naprawdę załatwić w jednym miejscu. Zakład pogrzebowy jest odpowiedzialny za spełnienie wszystkich formalności dotyczących uroczystości pogrzebowej. Procedury stwarzają pewne możliwości, które należy wykorzystać. Czasami może się zdarzyć sytuacja, że zgon nastąpił za granicą. W takiej sytuacji możliwe jest sprowadzenie ciała do Polski, ponieważ zakład pogrzebowy dysponuje flotą pojazdów.

Najważniejsze usługi świadczone przez firmę Witwicka to pochówek z kremacją lub tradycyjny pochówek. Warto zwrócić uwagę, że kremacja cieszy się obecnie dużą popularnością i coraz więcej osób decyduje się na taką formę pochówku. Zakład pogrzebowy może się również zająć tłumaczeniem dokumentów u tłumacza przysięgłego. Dostępne są nawet specjalne trumny transportowe, które posiadają metalowe wkłady. Ciało do dnia pogrzebu jest przechowywane w chłodni.

Śmierć bliskiej osoby jest zawsze mocnym przeżyciem, dlatego zakład pogrzebowy Witwicka stara się jak najbardziej wesprzeć rodziny w tych ciężkich chwilach. Koszty usług cmentarnych i pogrzebowych mogą być nawet rozłożone na raty, które będą dogodne dla rodziny. Należy pamiętać, że ciało trzeba odpowiednio przygotować.

Przygotowania ciała zmarłego

Pracownicy zakładu wykonują podstawowe zabiegi kosmetyczne, czyli: czesanie, mycie, makijaż oraz golenie. W skład kompleksowej obsługi pochówku wchodzi także przygotowanie trumny oraz załatwianie formalności cmentarnych. Dostępne są trumny z drewna lipowego, sosnowego oraz dębowego. Warto zwrócić uwagę na fakt, że pogrzeb to ostateczny hołd, który możemy złożyć bliskiej nam osobie. Celem pogrzebu jest przede wszystkim ostatnie pożegnanie ze zmarłym.

Rodzina w tym czasie przeżywa żałobę, ponieważ odeszła osoba, którą kochali. Trzeba to zrozumieć, dlatego pracownicy zakładu pogrzebowego Witwicka podchodzą do wszystkich spraw z empatią i wyrozumiałością. Ważne jest, żeby umieć się wczuć w sytuację drugiej osoby. Pogrzeb jest świetną okazją do refleksji nad życiem własnym oraz innych. Każda uroczystość pogrzebowa musi być przygotowana z dbałością o najmniejsze detale. Mimo rosnącej popularności kremacji to pogrzeb tradycyjny jest ciągle wybierany częściej. Zwłaszcza na Dolnym Śląsku tradycyjna ceremonia jest mocno zakorzeniona. Trumna z ciałem zmarłego jest składana do grobu i zasypywana ziemią.

Pogrzeb tradycyjny

Pogrzeb tradycyjny może mieć charakter świecki lub wyznaniowy, w zależności od woli oraz wyznania zmarłego. Pogrzeby tradycyjne są organizowane przez zakład pogrzebowy Witwicka we Wrocławiu, a także innych miejscowościach w województwie dolnośląskim. Uroczystość musi być zaplanowana perfekcyjnie i muszą o to zadbać pracownicy zakładu.

Pogrzeb tradycyjny wymaga także doboru właściwych akcesoriów pogrzebowych, takich jak strój dla zmarłego oraz trumna. Na życzenie rodziny możliwe jest również przeprowadzenie kremacji. Proces spopielania zwłok jest całkowicie automatyczny, a nadzór sprawuje komputer. Oprócz tego jest bezdymny oraz bezwonny.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że skremowanie ciała jest zazwyczaj tańsze od klasycznego pogrzebu. Opłata w krematorium to koszt około 400-500 zł, do tego dochodzi jeszcze zakup odpowiedniej trumny do kremacji zwłok. Wysokość opłaty w krematorium jest uzależniona od tego, czy rodzina zmarłego będzie brać udział w kremacji. Decydując się na kremację należy przedstawić zaświadczenie o braku rozrusznika serca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *