Pogrzeb świecki, wyznaniowy lub wojskowy?

pogrzeb i jego charakter

Uroczystość pogrzebowa to bardzo ważny moment w życiu rodzin, które mogą pożegnać bliską osobę. Ogromnie ważne jest to, aby pogrzeb i jego charakter oddały to, kim był drugi człowiek. Właśnie dlatego uroczystość pogrzebowa powinna zostać zorganizowana zgodnie z ostatnią wolą osoby Zmarłej.

Pogrzeb świecki

Nie każda osoba w życiu była wyznawcą poszczególnych religii. Czasem niektóre osoby nie utożsamiają się z wyzwaniami, inne z kolei nie chcą, aby osoba duchowna była obecna na ich pogrzebie. Najbliższa rodzina musi to uszanować. Dlatego ważne jest zorganizowanie uroczystości pogrzebowej o charakterze świeckim.

Osobą odpowiedzialną za uroczystość świecką będzie mistrz ceremonii, który w najpiękniejszy sposób popoprowadzi pogrzeb oraz pożegna drugiego człowieka. Mistrz ceremonii w swojej przemowie nie skupia się na życiu wiecznym, ale podkreśla on życie, osiągnięcia, pasję i rodzinę zmarłego. Takie uroczystości mogą mieć prawdziwe osobisty i personalny charakter. Aby wszystko odbyło się w sposób jeszcze bardziej podniosły pracownik zakładu pogrzebowego zapewnia odpowiednią oprawę florystyczną oraz muzyczną. W repertuarze zakładu pogrzebowego TREN dostępnych jest wiele utworów świeckich, które mogą być zagrane na żywo lub odtworzone ze sprzętu nagłaśniającego.

Pogrzeb wyznaniowy

Pogrzeb drugiego człowieka zawsze powinien odbyć się zgodnie z wyznawanymi wartościami. Religia bardzo mocno determinuje postępowanie człowieka i sprawia, że podporządkowuje on jej całe swoje życie. Dlatego i pogrzeb powinien odbyć się zgodnie z zasadami i obrzędami danej religii. Każde wyznanie ma swoje tradycje pogrzebowe, które wierni realizują przy każdej uroczystości pogrzebowej. Niezależnie od religii i wiary zmarłego, zakład pogrzebowy powinien zorganizować taką uroczystość z największą starannością i dbałością o elementy religijne. Pracownicy zakładu pogrzebowego Tren w Warszawie zadbają o przygotowanie sali pogrzebowej, umieszczenie symboli oraz zapewnią transport dla osoby duchownej.

Pogrzeb wojskowy

Pogrzeb z ceremoniałem wojskowym to uroczystość pogrzebowa dedykowana wszystkim osobom zasłużonym dla kraju oraz żołnierzom w służbie czynnej oraz na emeryturze. Taka uroczystość wymaga odpowiedniej wiedzy i znajomości przepisów prawa. Zakład pogrzebowy Tren ma duże doświadczenie w przygotowaniu uroczystości pogrzebowej z wojskową asystą honorową. Aby ceremonia mogła odbyć się sprawnie, zakład przejmuje na siebie większość obowiązków formalnych oraz udziela wszelkich informacji dotyczących przebiegu uroczystości pogrzebowej.

Pogrzeb wojskowy może odbyć się w charakterze świeckim lub wyznaniowym. Zgodnie z poglądami osoby zmarłej i jego rodziny.

2 thoughts on “Pogrzeb świecki, wyznaniowy lub wojskowy?

  1. Każda uroczystość pogrzebowa, niezależnie od jej charakteru, może być zorganizowana wzruszająco i właściwie. Konieczne jest tylko zaangażowanie zakładu pogrzebowego i doświadczenie pracowników. Z odpowiednią obsługą oraz dobrą oprawą pogrzebową każdy pogrzeb może zostać zorganizowany wzorowo. Ja organizowałem kiedyś pogrzeb też w Warszawie, ale z zakładem pogrzebowym Nekropolis, dzięki pracownikom uroczystość była naprawdę na najwyższym poziomie, a pożegnanie wyjątkowo piękne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *