Usługi pogrzebowe Gdańsk – jak wybrać odpowiednią firmę?

firmy pogrzebowe gdańsk

Śmierć bliskich osób to jeden z najtrudniejszych i smutnych momentów w życiu. Osoby w żałobie poszukują profesjonalnych firm pogrzebowych, które z wyczuciem i kompetencją zapewnią kompleksową pomoc w organizacji pogrzebu. Firm świadczących usługi pogrzebowe w Gdańsku jest bardzo wiele i tak jak w innych miastach, charakteryzują się one wysokim profesjonalizmem. Informacje o lokalizacji firm pogrzebowych w Gdańsku można odnaleźć w serwisie Funer, który jest bazą danych przedsiębiorstw z branży funeralnej w każdym mieście.

Jaki zakres usług pogrzebowych oferują poszczególne firmy?

Dla rodziny osoby zmarłej bardzo ważne jest wsparcie merytoryczne oraz duchowe w kwestii zorganizowania pochówku. Pracownicy profesjonalnego zakładu pogrzebowego powinna być wyspecjalizowana w swojej dziedzinie oraz otaczać rodziny wsparciem i wykazywać empatię na każdym kroku przygotowań do ostatniego pożegnania.


Śmierć nie zna dnia i godziny, dlatego dobrze mieć świadomość, że w każdej chwili można skontaktować się z kimś, kto pomoże odnaleźć się w niecodziennej sytuacji. Z wieloma zakładami pogrzebowymi w Gdańsku można kontaktować się przez 24 h. Firmy pogrzebowe w Gdańsku oferują całodobową pomoc w organizacji eksportacji zmarłego do chłodni. Informacje o tym jak się zachować, w zależności od tego gdzie nastąpił zgon, w domu lub w placówce opiekuńczo – leczniczej, są niezwykle pomocne w pierwszej chwili. Przy wyborze odpowiedniej firmy warto zwrócić uwagę na bazę logistyczną, którą posiada przedsiębiorstwo. Jest to istotne, kiedy zaistnieje potrzeba transportu zwłok z innego miasta lub z zagranicy.

Zawiadomienie o pogrzebie, pogrzeb oraz załatwianie formalności

Zawiadomienie o pogrzebie bliskich i znajomych to bardzo istotna czynność, którą należy wykonać z dużą starannością, aby dać możliwość pożegnania się wszystkim zainteresowanym. Niekiedy jednak żałobnicy nie mają sił na ciągłe rozmowy telefoniczne oraz nie mają czasu na wykonanie wszystkich telefonów, czasem też nie do końca znają wszystkich zainteresowanych. Wiele firm funeralnych kroczy z duchem czasu i oferuje, oprócz zwykłych nekrologów, również e- nekrologi, które umieścić można na profilach mediów społecznościowych lub przesłać je krótką informacją sms.


Wśród firm oferujących usługi pogrzebowe warto zwrócić uwagę na to, czy dane przedsiębiorstwo pośredniczy we wszystkich formalnościach, związanych z przygotowaniem pogrzebu. Formalności te dotyczą stosownych dokumentów załatwianych w parafiach, na cmentarzach i w urzędach. Niektóre firmy udzielają wsparcia w uzyskaniu zasiłku pogrzebowego z wszelkich instytucji rządowych.
Dodatkowym atutem przedsiębiorstw pogrzebowych jest posiadanie własnego salonu akcesoriów funeralnych, kaplicy oraz usług tanatokosmetycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *